Obec Otice
Obec Otice

představení obce Otice

Obec se nachází v předhůří Nízkého Jeseníku. Páteří území je řeka Hvozdnice. Otice nejsou typickou obcí vesnického charakteru, mají spíše charakter vzdálenějšího předměstí Opavy, kam se s oblibou stěhují právě lidé v Opavě pracující.

Probíhá úprava webových stránek. Omluvte prosím případné nedostatky.

Anketa obce

Vážení spoluobčané,

vedení obce má zájem dál zlepšovat životní prostředí v obci. Cestou k tomu, aby Otice byly pěknější, zdravější a přitažlivější dnes i zítra je zpracování plánu péče o zeleň, podle kterého budeme my i další pokolení obec spravovat. Rozhodli jsme se proto takový plán pořídit. Odborně se mu říká studie sídelní zeleně.

Není cílem vedení obce studii vypracovat bez znalostí potřeb a představ občanů. Když se do procesu nezapojí maximum občanů, bude vesnice za čas jen noclehárnou. To samozřejmě nechceme. Co chceme, je obec spravovat tak, aby se v ní žilo dobře a byla přitažlivá nejen pro naše děti, vnoučata, ale také pro nové občany. Proto Vás chci požádat, abyste anketu vyplnili zodpovědně a třeba se svými dětmi.  Budete-li chtít, anketní lístky si nakopírujte nebo je obdržíte na obecním úřadu.

V anketě Vám nabízíme možnost se vyjádřit k několika problematickým oblastem, které nejsou v dobrém stavu. Máme možnost nechat současný stav, nebo jej změnit. Pohledy mohou být různé.

Lokalita KUŽELNA – řešíme území s velkým potenciálem pro volnočasové aktivity, ale s nulovým zájmem investorů.  Obec na rekonstrukci finance nemá a dlouho mít nebude, protože priority jsou jiné-rekonstrukce kulturního domu, čističky odpadních vod, místních komunikací..., nicméně nelze nehledat koncepci a řešení. 

Anketa rozvoje obce

1. Minigolf je jedním z míst, které je dlouhodobě nevyužíváno, byť bylo udržováno i otevřeno, náklady na provoz převýšily tržby. Údržba je náročná a přitom zřejmě v současné době "zbytečná." Nabízí se tedy obecně několik řešení:
2. Hřiště vedle tenisového kurtu - tenisových kurtů máme podle menšího zájmu v obci dost. Není třeba budovat hřiště, kam nikdo nebude chodit. Proto hledáme využití bývalého tenisového kurtu, který je dnes zpustlý. Máme několik představ či nápadů, ale zámě
3. Louka u kuželny - dnes je na ni zarostlé hřiště na plážový volejbal a zbytek plochy se jen seká. Nabízí se varianty řešení:
4. Lokalita U PEKÁRNY (studny před bytovkou) - stávající využití není prakticky žádné a přitom je prostor v klidné centrální části, vodu ze studny je možno využívat a mohlo by zde být pěkné zázemí nejen pro děti. Zde máme možná zavádějící, ale celkem ori
Z důvodu zamezení automatického vyplňování formulářů spamery a roboty odpovězte, prosím, na následující kontrolní otázku: Kolik má zdravý člověk dohromady prstů na obou rukou 
rozšířené vyhledávání

obecní úřad

Válečné hroby

Památník

Evropská databanka

Evropská databanka

BRIMO

stany BRIMODěkujeme f. Brimo za vzájemnou podporu. 

Stav řeky Hvozdnice

24.2.2021 17:30

Aktuální výška:

168 cm

Institut společenské odpovědnosti

Institut společenské odpovědnosti

Banner

Mobilní aplikace

Mobilní aplikace

Sledujte informace z našeho webu na svých chytrých telefonech. Využívejte naši novou mobilní aplikaci – V OBRAZE.

Oznámení lékařů

Pracovní doba  MUDr. Vašíkové a MUDr. Paličkové a oznámení o dovolené

Více informací

Návštěvnost

Návštěvnost:

ONLINE: 5
DNES: 377
TÝDEN: 1447
CELKEM: 990213

Projekt číslo: 115D312040111, Identifikační číslo EIS: CZ.05.1.24/0.0/0.0/16_035/0002187
„Protipovodňová opatření obcí Otice a Dolní Životice“
Tento projekt je spolufinancován Evropskou unií - Fondem soudržnosti v rámci Operačního programu Životní prostředí.

Spřízněné obce

Udržujeme úzké spojení s obcemi:Čechynce (Slovenská Republika) Borki Wielke (Polsko)

mapa